Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/9936
Назва: Рецепція грецької античності в сучасному англійськомовному романі
Автори: Кеба, Олександр Володимирович
Ключові слова: античність
сучасний англійськомовний роман
рецепція
міфологізація
інтертекстуальність
Дата публікації: 2020
Видавництво: Симфонія форте
Бібліографічний опис: Кеба О. В. Рецепція грецької античності в сучасному англійськомовному романі // Султанівські читання: зб. статей. Івано-Франківськ, 2020. № 9. С. 33–48.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена дослідженню рецепції сюжетів і образів давньогрецької міфології і літератури в сучасному англійськомовному романі. Метою статті є висвітлення основних тенденцій художньо-естетичного осмислення античності та її зв'язку з сучасністю у творах письменників Великої Британії, США, Канади та інших країн.Дослідницька методика ґрунтується на використанні історико-генетичного, структурно-функціонального, міфокритичного та компаративного методів. У результаті дослідження встановлено, що сучасні англійськомовні автори, представники різних національних літератур звертаються до античної доби з метою акцентування актуальних проблем сучасності. Античний дискурс у новітній англійськомовній літературі позначений складністю й багатоплановістю, характеризується амбівалентністю як власне рецепції античних претекстів, так і їх накладання на суперечливі тенденції сучасного людського буття. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що порівняльно-типологічний аналіз романів «Пенелопіада» М. Етвуд, «Тягар» Дж. Вінтерсон, «Дім імен» К.Тойбіна, «Людське тавро» Ф.Рота, «Елізабет Костелло» Дж.М.Кутсі, «Таємнаісторія» Донни Тартт в інтертекстуальному аспекті досі не здійснювався. Матеріал і висновки статті можуть бути використані науковцями для подальшого дослідження місця античності в новітній літературі, особливостей ідейно-структурного функціонування античного інтертексту, а також при написанні кваліфікаційних робіт відповідної тематики у закладах вищої освіти.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/9936
Розташовується у зібраннях:№ 9

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4964-Article Text-11375-1-10-20210411.pdf398.76 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.