Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/9921
Назва: CHURCH HISTORY IN SCIENTIFIC RESEARCHES OF P. MYKHAILOZUBRITSKYІ
Автори: Тугай, Микола Іванович
Ключові слова: Михайло Зубрицький
церква
москвофільство
єпархія
священик
Ставропігія
духовенство
Дата публікації: 2020
Видавництво: ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Тугай М. І. CHURCH HISTORY IN SCIENTIFIC RESEARCHES OF P. MYKHAILOZUBRITSKYІ // Галичина. Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис. Івано-Франківськ, 2020. № 33. С. 168–176.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізовано науковий доробок отця Михайла Зубрицького (1856-1919) з вивчення церковної історії та релігійної проблематики. Автор визначає проблематику досліджень отця Михайла через аналіз його науково-публіцистичних праць. Констатовано, що свої наукові дослідження він будував на основі даних єпархіальних та деканатських архівів та бібліотек а також згідно власних спо­стережень. Відзначено, що наукові напрацювання слід умовно розділити на три підгрупи: археографічні, аналітичні та історичні. До першої групи праць належать публікації архівних документів та мате­ріалів, зокрема низку церковних актів та офіційних документів, до другої – висвітлення церковних від­носин, взаємин між священниками та між віруючими та священнослужителями, відповідно до третьої групи належать праці історичного змісту, у яких автор подав відомості з історії церкви в Галичині та сусідніх територій а також історії окремих парохій краю. Встановлено археографічну та історичну цінність віднайдених матеріалів, які є значущим джерелознавчим матеріалом у дослідженні церковної історії та проблематики Галичини.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/9921
Розташовується у зібраннях:№ 33

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4644-Текст статті-10195-1-10-20201228.pdf825.94 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.