Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/9699
Назва: Генотипи личинок Cacoecia podana Sc. в естеразному локусі Aes-1 розрізняються за своїми харчовими мікро-нішами
Інші назви: Genotypes of the Cacoecia Podana Sc. Larvae in the Aes-1 Esterase Locus Differ in Their Food Micro-Niches
Автори: Сімчук, Андрій Павлович
Ключові слова: ширина ніши
харчова спеціалізація
Cacoecia podana Sc
Дата публікації: 2020
Видавництво: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Сімчук А. П. Генотипи личинок Cacoecia podana Sc. в естеразному локусі Aes-1 розрізняються за своїми харчовими мікро-нішами / А. П. Сімчук // Журнал Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. - 2020. - Т. 7. - № 4. - С. 27-33.
Короткий огляд (реферат): Міжгенотипичну диференціацію трофічної ніши вивчали в системі: абрикос (Prunus armeniaca L.) – всеїдна листовійка-товстунка Cacoecia podana Sc. Було встановлено, що личинки комахи різних генотипів в локусі Aсe-1 надавали перевагу харчуванню листям, яке розрізнювалось за довжиною і жорсткостю. Трофічні мікроніши всіх генотипів співпадали з трофічною нішею всієї популяції за розміром, але розрізнювались за оптимумами. Частота генотипу FS негативно корелювала з розмірами листя рослини-хазяїна, а частота генотипу SS була позитивно зв'язана з цією ознакою. Кореляція для генотипу SS з жорсткістю листа змінилася на негативну, тоді як генотип FS показував позитивний ранговий зв'язок з жорсткістю листа. Відмінності у зв'язках частот генотипів з довжиною та жорсткістю листа можуть пояснюватися тим, що ці дві ознаки листя показали негативну кореляцію (R = -0,34; df = 40; Р<0,05). Швидше за все, зв'язок частот генотипів з довжиною листа виникає як наслідок кореляції між цією ознакою та жорсткістю. Представлені дані наочно показують міжгенотипичну диференціацію трофічної ніши всеїдної листовійки. При цьому, носії генотипу SS надають перевагу харчуванню найбільш “м'яким” листям, а особини гетерозиготного генотипа - листям з проміжною жорсткістю. Особини генотипу FF характеризувалися тенденцією до переваги найбільш жорсткого листя, але зв'язок був за межами достовірності. Отримані дані обговорюються з точки зору харчової спеціалізації і характеру динаміки чисельності комахи.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/9699
Розташовується у зібраннях:Т. 7, № 4

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4899-Текст статті-11141-2-10-20210408.pdf539.03 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.