Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/9653
Назва: OCHOTNICY Z POLSKI W SZEREGACH SICZY ZAKARPACKIEJ 1938–1939
Автори: Козловскі, Пьйотр
Ключові слова: Карпатська Україна
Карпатська Січ
Організація Українських Націоналістів
агітація
метод набору на формування
українські волонтери
читальня “Просвіта”
нелегальний перехід кордону
втрата польського громадянства
країна-губернатор
Дата публікації: 2018
Видавництво: ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Козловскі П. OCHOTNICY Z POLSKI W SZEREGACH SICZY ZAKARPACKIEJ 1938–1939 // Галичина. Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис. Івано-Франківськ, 2018. № 31. С. 162–175.
Короткий огляд (реферат): У статті міститься інформація щодо набору та переселення українських волонтерів з Польщі. У статті представлений один із багатьох епізодів з історії України –історії української держави, яка була створена у березні 1939 р. Держава проіснувала лише декілька днів, адже проти неї було проведено спецоперацію угорськими військами Мівольса Хортога. Українська держава була скасована 18 березня 1939 р. За часів існування Карпатської Русі тодішній уряд сформував національну збройну силу (Карпатську Січ), яка мала на меті захищати державу. Публікація визначається довідковими матеріалами українських архівів у Львові, а також су-міжною літературою. У статті висвітлено також ставлення польських властей до своїх громадян українського походження, які вирішили приєднатися до Карпатської Січі з надією створити незалежну Україну. У результаті вони були позбавлені громадянства та залишилися як особи без громадянства. Обговорюючи предмет дослідження, автор подає його в контексті міжнародних обставин, що розвивалися в той час у країнах Близького Сходу. Автор подає фрагменти протоколів інтерв’ю затриманих польською прикордонною службою під час спроби незаконного перетину кордону. Наведені фрагменти документів арешту зображають, з одного боку, організацію набору добровольців до Карпатської Січі на територію Польщі, і, з іншого боку, демонструють рішучу підтримку ідеї створення незалежної української держави.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/9653
Розташовується у зібраннях:№ 31

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2415-Текст статті-7724-1-10-20200503.pdf596.47 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.