Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/9026
Назва: Емоційний інтелект і спорт
Інші назви: Emotional intellect and sport
Автори: Остап'як, Зіновій Миколайович
Мицкан, Богдан Михайлович
Мицкан, Тетяна Степанівна
Випасняк, Ігор Петрович
Лесів, Мар’яна Зіновіївна
Ключові слова: емоційний інтелект
спортсмени
тренери
Дата публікації: 2020
Видавництво: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Остап’як З. М. Емоційний інтелект і спорт / З. М. Остап’як, Б. М. Мицкан, Т. С. Мицкан, І. П. Випасняк, М. З . Лесів // Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура. - 2020. - № 35. - С. 64-78.
Короткий огляд (реферат): Актуальність. Змагальний характер спорту та стресові умови викликають у кожного спортсмена різні емоції, які можуть вплинути на спортивні показники і кожен вид спорту має особливі фізичні, технічні характеристики, які потребують спеціальних навичок для спортсменів. Великий обсяг досліджень підкреслив важливість емоційного інтелекту для прогнозу у всіх сферах життя. Отже,і не дивно, що інтерес до емоційного інтелекту в спорті також суттєво виріс. Мета. Аналіз впливу занять спортом на розвиток емоційного інтелекту, його особливості в спортсменів різних видів спорту та у тренерів. Методи. Для реалізації поставленої мети використані теоретичні методи: аналіз, синтез, індукція, дедукція. Результати. Був виявлений значний зв’язок між фізичною активністю і різними ком- понентами емоційного інтелекту у дітей, підлітків та у студентів. Вік і стать є ключовими модера- торами цього зв’язку: за ознакою статі – дівчатка володіють більшим емоційним інтелектом, ніж хлопчики. Аналіз показників емоційного інтелекту у спортсменів показав певні відмінності рівня емоційного інтелекту у спортсменів індивідуальних і командних видів спорт, але не виявлено значної різниці даного показника у спортсменів різної кваліфікації.. Тренер, який здатний регулювати власні емоції, сприймає мотивації своїх спортсменів і це розуміння впливає на виступи спортсменів. Висновок. Аналіз наукових робіт в цілому засвідчив важливість емоційного інтелекту для успішної діяльності спортсменів, тренерів, керівників спортивних клубів, але враховуючи неоднорідність результатів досліджень є потреба подальших наукових пошуків з цієї проблеми. При цьому, необхідно вдоскона- лювати методологію цих досліджень з урахуванняям специфіки різних видів спортивної діялності.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/9026
Розташовується у зібраннях:№ 35

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4676-Текст статті-10334-1-10-20210104.pdf845.12 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.