Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/8803
Title: Вплив занять вуличною гімнастикою “street workout” на показники серцевосудинної і нервово-м’язової систем у юнаків
Other Titles: Influence of "street workout" on the cardiovascular and nervous indicators of muscle systems of juniors
Authors: Євстратов, Петро Ілліч
Осадець, Микола Манолійович
Keywords: серцево-судинна система
тонус м’язів
тепінг-тест
street workout
Issue Date: 2019
Publisher: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Citation: Євстратов П. І. Вплив занять вуличною гімнастикою “street workout” на показники серцевосудинної і нервово-м’язової систем у юнаків / П. І. Євстратов, М. М. Осадець // Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура. - 2019. - № 32. - С. 70-74.
Abstract: Мета. Встановити вплив занять воркаутом на стан серцево-судинної і нервово-м’язової систем у студентів і визначити його оздоровчий і тренувальний ефект. Методи. В педагогічному експерименті прийняли участь 19 студентів різних навчальних закладів міста Чернівці, які займаються різними стилями Street Workout. Для визначення функціонального стану серцево-судинної системи використовували метод Тесленка. Сутність методу полягає у визначенні ЧСС в положенні сидячи і стоячи за 15с. Для дослідження нервово-мязової системи використовували міотонометрію і тепінг-тест Є. Ільїна. Кількісні показники опрацьовували статистично з визначенням критерію Стьюдента. Дослідження проводили до і після тренування у вересні і в кінці грудня, тобто в кінці навчального семестру. Результати. Встановлено, що після чотирьох місяців занять вірогідно покращуються функціональні показники серцево-судинної системи та нервово-м’язової систем, зростає тонус двоголового і трьохголового м’язів плеча. За показниками динаміки максимального темпу рухів кисті, було виявлено достовірне їх збільшення у більшості спортсменів. Крім того, суттєво змінились типи графічної кривої після тренування на яких виразно проявляється феномен стабілізації максимального темпу рухів кисті у більшості спортсменів. Висновок. Отримані результати дослідження підтверджують наші припущення про те, що заняття вуличною гімнастикою несуть в собі як оздоровчий, так і тренувальний ефект а використані спортсменамси методики адекватно відображують реакцію різних фізіологічних систем організму на фізичне навантаження і можуть бути індикатором функціональної підготовки спортсменів. При аналізі показників тепінг-тесту було виявлено феномен стабілізації темпу рухів кисті, що на нашу думку може бути використаний як показник стану ЦНС в умовах спортивного тренування і змагань.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/8803
Appears in Collections:№ 32

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
1772-Текст статті-3640-1-10-20191229.pdf2.29 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.