Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/8642
Назва: Галерея портретів «справжніх» гуралів як виклик віртуально-мобільному світу інтернету (на матеріалі роману Я.Л.Вишневського «Повторення долі»)
Автори: Тереховська, Олена Володимирівна
Ключові слова: «справжній» гураль, живий, природний, віртуально-мобільний, Інтернет.
"real" hural, alive, natural, virtual mobile, Internet.
Дата публікації: 2020
Бібліографічний опис: 25. Тереховська О.В. Галерея портретів «справжніх» гуралів як виклик віртуально-мобільному світу інтернету (на матеріалі роману Я.Л.Вишневського «Повторення долі») /О.В.Тереховська // Sciences of Europe (Praha, Czech Republic) VOL 4, No 49 (2020) . S. 35-41. (0,7 др.арк.).
Короткий огляд (реферат): У статті йдеться про протистояння двох світів у романі Я.Л.Вишневського «Повторення долі». З одного боку, світ живого, природного, реального людського існування та спілкування, а з іншого – віртуально-мобільний світ Інтернету. Доводиться, що природний живий світ уособлюють в романі «справжні» гуралі – Марцінова, Доброслава Магдалена Секеркова (її син Казімеж), Блажей, Марцін. Аналіз їх образів показав, що у жорстоких двобоях із долею вони вистояли завдяки вірності своїй Правді і її законам – милосердя, жертовності, правдивості і любові. Джерелом цієї Правди є щоденна клопітка праця, щира молитва, турбота про інших і безпосередній контакт із природою – наживо, а не через віртуально-мобільні можливості Інтернету. Стаття доводить, що Марцінова і Доброслава Магдалена Секеркова перейняли цю Правду від своїх пращурів-гуралів і зуміли передати її молодшому поколінню, своїм дітям – Казімежу, Блажею, Марціну. І хоча вони частково підпали під вплив нового інтернетного світу, усі важливі події в їхньому житті відбуваються наживо: проговорюються під час особистих зустрічей або за допомогою телефонних дзвінків, приходять у сумних або радісних емоціях зі спогадами чи розважаннями, гострим болем або миттю щастя пронизуючи їхні серця. Вочевидь, Інтернет увірвався в їхнє життя, але не змінив головного – бажання жити повноцінним життям, кохати, не відчувати себе самотнім, бути комусь потрібним. Стаття доводить, що цей мотив актуально і потужно звучить у романі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/8642
ISSN: 3162-2364
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФФілолог)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Галерея портретів справжніх гуралів.docx59.95 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.