Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/7684
Назва: Особливості визначення типів лісу в Українських Карпатах
Автори: Шпарик, Юрій Степанович
Вітер, Роман Михайлович
Ключові слова: типи лісу, гірські ліси, вегетаційні ступені, водотоки, фіторізноманіття.
Дата публікації: 19-жов-2012
Видавництво: РВВ НЛТУ України
Бібліографічний опис: Шпарик Ю.С. Особливості визначення типів лісу в Українських Карпатах / Ю.С. Шпарик, Р.М. Вітер // Науковий вісник НЛТУ України: збірник науково-технічних праць. – Львів: РВВ НЛТУ України. – 2012. – Вип. 22.11. – С. 22-29.
Серія/номер: 22.11;
Короткий огляд (реферат): За результатами аналізу літератури, матеріалів типологічного лісовпорядкування і даних польового картування зроблено висновок про необхідність удосконалення визначення типів лісу в гірських лісах у таких напрямках: виділення типів лісу вздовж водотоків, прив'язки типів лісу до лісорослинного районування, узгодження типів лісу з видовим складом трав. Порушено питання про потребу нового типологічного лісовпорядкування через зміну кліматичних умов за 40 років після попереднього визначення типів лісу в Карпатах.
Опис: Підсумком досліджень є констатація факту щодо необхідності внесення уточнень у визначені на цей час (ще в 60-тих роках минулого століття) типи лісу в гірських умовах Українських Карпат, а в оптимальному варіанті – провести нове типологічне лісовпорядкування. Так, якщо це експлуатаційні ялинові ліси, але в ялицевих типах лісу на висоті понад 800 м н.р.м., то потрібно уточнити чи це не ялинові типи лісу і тоді планувати заходи для корінних, а не для похідних ялинників. Зазначимо, що в більшості випадків ці уточнення є потребою практичного лісівництва, а не науки.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/7684
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФПН)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
22_Szp.pdfСтаття у науковому фаховому виданні386.8 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.