Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/5382
Назва: Мотив самотності у автобіографічній оповіді Наталени Королевої та Ірен Немировськи (на матеріалі повісті “Без коріння” та роману “Вино самотності”)
Автори: Смушак, Тетяна Володимирівна
Ключові слова: мотив, самотність, автобіографічна оповідь, типологія.
Дата публікації: 2014
Видавництво: Видавничий дім Дмитра Бураго
Бібліографічний опис: . Смушак Т. В. Мотив самотності у автобіографічній оповіді Наталени Королевої та Ірен Немировськи (на матеріалі повісті “Без коріння” та роману “Вино самотності”). Наукові записки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. Серія “Літературознавство”. Київ : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2014. Вип. 3 (79). Ч. 2. С. 212–226.
Серія/номер: Вип. 3 (79). Ч. 2;
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена компаративному тлумаченню художніх елементів, які фігурують у розвитку та функціонуванні мотиву самотності у автобіографічній повісті Наталени Королевої «Без коріння» та автобіографічному романі Ірен Немировськи «Вино самотності». Шляхом психологічного та філософсько-антропологічного підходів до трактування проблеми, визначено причини виникнення аналогічного мотиву у автобіографічній творчості різнонаціональних письменниць (української та французької відповідно). Криються вони передусім у подібності життєвого дитячо-юнацького досвіду Наталени Королевої та Ірен Немировськи, маркованого обопільно «самотністю», а також у схожості їх світовідчуттів, світоглядних позицій, психофізичних реакцій. Проведено паралелі між художніми методами та моделями передачі особистих психо-емоційних станів самості, виявлено ряд подібностей у розкритті теми різними авторками. Типологічно-подібні аспекти «Без коріння» та «Вина самотності», що стосуються розвитку та функціонування у них мотиву самотності, не лише створюють підстави для проведення типологічних паралелей між автобіографічними оповідями Наталени Королевої та Ірен Немировськи, але й правомірно засвідчують типологічну спорідненість їх національних літератур (на визначеному рівні), – української та французької.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/5382
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІМ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Nzl_2014_3(2)__22.pdf260.29 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.