Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/5260
Назва: Пасійні сцени у гравюрах західно-європейських та українських майстрів XVI–XVIІІ ст.: порівняльний аналіз.
Автори: Плотнікова, Вікторія Володимирівна
Ключові слова: пасійна сцена
Страсна хода
Розп'яття
гравюра
Дата публікації: 22-лип-2015
Видавництво: Харківська Державна Академія Дизайну і Мистецтв
Бібліографічний опис: Плотнікова В.В.Пасійні сцени у гравюрах західноєвропейських та українських майстрів XVI-XVIІІ ст.: порівняльний аналіз ∕В.В.Плотнікова∕∕ Вісник Харківської Державної Академії Дизайну і Мистецтв. - 2015.- №7.- 131 -138.
Серія/номер: Мистецтвознавство, №7;
Короткий огляд (реферат): У статті висвітлюється своєрідність пасійних сцен у західноєвропейській та українській гравюрі XVI-XVIII століть. Автором ви-окремлено основні риси найхарактерніших сюжетів хресної ходи, втіленої в композиціях гравюр майстрів Західної Європи та України. Висловлюються спосте-реження щодо побудови релігійної сцени, глибокого психологічного наповнення графічного твору та по-рівняння засобів вираження. Шляхом застосування компаративного аналізу, автором проаналізовано найхарактерніші сюжети хресної ходи, що знайшли своє відображення в композиціях гравюр майстрів XVI–XVIII століть. Зосереджено увагу над образом Страждаючого Спасителя, що формуючись на вже встановлених іконографічних вимогах, попри очевид-ні запозичення як із композиційної, так і з технічної сторони, часто зазнавав впливу нетрадиційного ху-дожнього самовиявлення творця гравюри. Основу дослідження складає порівняльний аналіз ілю-страцій релігійного змісту, що за своїм наповненням відтворюють найважливішу кульмінаційну сцену гра-вюр Страсного ряду — Розп’яття Ісуса Христа.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/5260
ISSN: 1993-6400
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ННІМ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
v2015-07-22-plotnikova.pdf438.46 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.