Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/2581
Назва: Великий Скит у духовному житті Європи епохи бароко
Автори: Жерноклеєв, Олег Станіславович
Ключові слова: Великий Скит, Манява, духовність, бароко
Дата публікації: 2013
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Жерноклеєв О. Великий Скит у духовному житті Європи епохи бароко (рец. на: Великий Скит у Карпатах: у 3-х т. Т. 1: Патерик Скитський. Синодик / За ред. М.Кугутяка. Львів: Манускрипт-Львів, 2013. 726 с.). Галичина. 2013. Ч. 24. С. 369-372.
Короткий огляд (реферат): Назва рецензія у звичному теперішньому науковому вжитку мало пасує до цієї скромної замітки. Адже йдеться про наш відгук на публікацію духовної спадщини, велич і значення якої переоцінити важко. Хоч історії монастиря в Маняві присвячено загалом понад дві з половиною сотні праць, це докорінно не змінює суті справи: як цілком слушно зауважує ініціатор і головний редактор рецензованого нами видання професор Микола Кугутяк, справжня духовна історія Скиту Манявського фактично досі ще не написана. Можна безкінечно деталізувати його соціальне, політичне чи культурне минуле, описувати його маєтки, матеріальні цінності, відносини з владою тощо, навіть його бібліотеки, школи, скрипторії, але при цьому так і не наблизитися до головного – історії його духовності. Тим часом саме життя з Богом, цілковита посвята Йому, осягнення єднання з Ним і спілкування в молитві й за допомогою благодаті задля віднови в людині образу Божого становить істинну мету й сенс життя православного монаха, усе решта – другорядне, похідне, скороминуще й тимчасове, що часто не лише не сприяє, а й заважає досягненню головного…
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/2581
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІПМВ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ВЕЛИКИЙ СКИТ У ДУХОВНОМУ ЖИТТІ ЄВРОПИ ЕПОХИ БАРОКО.pdf424.4 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.