Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/2244
Назва: Інтертекстуальність роману Йозефа Рота «Тарабас»
Автори: Монолатій, Тетяна Петрівна
Ключові слова: інтертекстуальність, алюзія, ремінісценція, легенда, гріх, спокута, Тарабас, Йозеф Рот.
Дата публікації: 2010
Видавництво: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Бібліографічний опис: Монолатій Т. Інтертекстуальність роману Йозефа Рота «Тарабас». Питання літературознавства. Науковий збірник / Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України ; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича [Гол. ред. О.В. Червінська]. Вип. 80. Чернівці, 2010. С. 211–222.
Короткий огляд (реферат): Досліджується інтертекстуальна природа роману „Тарабас” австрійського письменника ХХ ст. Йозефа Рота. З‟ясовано, що у романі „Тарабас” присутні алюзії, які відсилають до повісті Г. Флобера „Легенда про святого Юліана Милостивого” та роману Ф. Достоєвського „Злочин і кара”. Встановлено, що інтертекстуальний горизонт Й. Рота вводить у авторський текст біблеїзми (оповідь про Самсона і Далілу, притча про блудного сина) і казкові мотиви (з літературної спадщини Талмуду і Мідрашу). Доведено, що перманентною метаідеєю роману виступає концепт „гріх/спокута”, наявний на рівні образності і змісту. Автор вважає, що роман „Тарабас” слід розглядати як спробу Й. Рота на індивідуальному рівні розв‟язати проблему віри, безпосередньо причетну до пошуків авторської ідентичності.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/2244
Розташовується у зібраннях:Наукові видання (ЗК)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Монолатій Т. Інтертекстуальність роману Йозефа Рота «Тарабас».pdfСтаття537.84 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.