Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/2222
Назва: Ціннісні орієнтації як основа професійної діяльності практичного психолога
Автори: Карпюк, Юлія Ярославівна
Ключові слова: ціннісні орієнтації
ціннісні орієнтації
Дата публікації: 2017
Видавництво: Одеса: Астропринт
Бібліографічний опис: Карпюк, Ю. Я. Ціннісні орієнтації як основа професійної діяльності практичного психолога / Ю. Я. Карпюк // Вісник Одеського національного університету ім. Мечникова / за ред. І. М. Коваль, В. О. Іваниця. – Одеса: Астропринт, 2017. Вип. 2. – С. 58-65.
Короткий огляд (реферат): Анотація: У статті розглядається основний зміст поняття «ціннісні орієнтації» як основи для осмислення і регуляції людської поведінки та діяльності у всіх її формах та проявах. Наголошується, що регуляція професійної діяльності засобами цінностей виступає однією із найбільш значущих чинників професійної придатності та професіоналізму практичного психолога.Найбільш складними для розуміння та осмислення у всіх гуманітарних науках, зокрема і у психології виступають поняття «цінностей» та «ціннісних орієнтацій». Виступаючи базою для пізнання та конструювання цілісного образу навколишнього світу, ціннісні орієнтації, водночас, є основою для осмислення та регуляції людської поведінки і діяльності у всіх її формах та проявах. Як одні із найважливіших складових внутрішньої структури особистості, ціннісні орієнтації виступають однією із найважливіших характеристик активності особистості, визначаючи при цьому, загальне розуміння особистістю навколишнього світу, самої себе і надаючи основний зміст власній поведінці, вчинкам та діяльності. Відтак регуляція різних форм діяльності засобами цінностей і відповідними професійними нормами виступає однією із найбільш значущих чинників професійної придатності та професіоналізму фахівця. Актуальність ціннісних аспектів сучасної психологічної практики обумовлена цілою низкою важливих причин пов`язаних, в першу чергу, із наявною соціально-економічною ситуацією, а також із появою нових психотехнологій та практик надання фахової професійної психологічної допомоги. Сучасна психологічна наука, надаючи особливого статусу регулюючій функції ціннісних орієнтацій у визначенні поведінки та нормуванні професійної діяльності містить надзвичайно общирну інформацію щодо різних підходів у вивченні цінностей та ціннісних орієнтацій. Не ставлячи собі за мету здійснити цілісний аналіз існуючих, на даний момент, у психологічній літературі різноманітних підходів щодо розуміння даного поняття, ми прагнемо з акцентувати нашу увагу тільки на регулюючому аспекті ціннісних орієнтацій, що визначає, на наш погляд, загальну професійну позицію фахівця-психолога, а також забезпечує належний рівень його професійної і особистісної культури, професійної придатності та професіоналізму.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/2222
Розташовується у зібраннях:Наукові видання (ФП)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Науковий вісник Одеського університету-58-65.pdfСтаття112.71 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.