Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/22204
Full metadata record
DC FieldValueLanguage
dc.contributor.authorКачановський, Микола Олександрович-
dc.date.accessioned2025-03-06T09:01:58Z-
dc.date.available2025-03-06T09:01:58Z-
dc.date.issued2024-
dc.identifier.citationКачановський М. О. Віківське множення та його зв'язок з інтегруванням та стохастичним диференціюванням на просторах нерегулярних основних функцій в аналізі білого шуму Леві / М. О. Качановський // Карпатські математичні публікації. - 2024. - Т. 16. - № 1. - С. 61-83.uk_UA
dc.identifier.other10.15330/cmp.16.1.61-83-
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/123456789/22204-
dc.description.abstractМи працюємо з просторами нерегулярних основних функцій в аналізі білого шуму Леві, побудованими з використанням узагальнення властивості хаотичного розкладу, запропонованого Є.В. Литвиновим. Нашою метою є вивчення властивостей природного множення − віківського множення на цих просторах, а також опис взаємозв'язку цього множення з інтегруванням та стохастичним диференціюванням. Більш точно, ми встановлюємо, що віківський добуток нерегулярних основних функцій є нерегулярною основною функцією; показуємо, що, використовуючи віківське множення, можна виносити незалежний від часу множник з-під знаку узагальненого стохастичного інтеграла; встановлюємо аналог цього результату для інтеграла Петтіса (слабкого інтеграла); отримуємо представлення узагальненого стохастичного інтеграла через формальний інтеграл Петтіса від віківського добутку вихідної підінтегральної функції на білий шум Леві; та доводимо, що оператор стохастичного диференціювання першого порядку на просторах нерегулярних основних функцій задовольняє правило Лейбніца відносно віківського множення.uk_UA
dc.language.isoenuk_UA
dc.publisherПрикарпатський національний університет імені Василя Стефаникаuk_UA
dc.subjectпроцес Левіuk_UA
dc.subjectвіківський добутокuk_UA
dc.subjectстохастичний інтегралuk_UA
dc.subjectінтеграл Петтісаuk_UA
dc.titleВіківське множення та його зв'язок з інтегруванням та стохастичним диференціюванням на просторах нерегулярних основних функцій в аналізі білого шуму Левіuk_UA
dc.title.alternativeWick multiplication and its relationship with integration and stochastic differentiation on spaces of nonregular test functions in the Lévy white noise analysisuk_UA
dc.typeArticleuk_UA
Appears in Collections:Т. 16, № 1

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
061-083.pdf260.04 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.