Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/22204
Назва: Віківське множення та його зв'язок з інтегруванням та стохастичним диференціюванням на просторах нерегулярних основних функцій в аналізі білого шуму Леві
Інші назви: Wick multiplication and its relationship with integration and stochastic differentiation on spaces of nonregular test functions in the Lévy white noise analysis
Автори: Качановський, Микола Олександрович
Ключові слова: процес Леві
віківський добуток
стохастичний інтеграл
інтеграл Петтіса
Дата публікації: 2024
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Качановський М. О. Віківське множення та його зв'язок з інтегруванням та стохастичним диференціюванням на просторах нерегулярних основних функцій в аналізі білого шуму Леві / М. О. Качановський // Карпатські математичні публікації. - 2024. - Т. 16. - № 1. - С. 61-83.
Короткий огляд (реферат): Ми працюємо з просторами нерегулярних основних функцій в аналізі білого шуму Леві, побудованими з використанням узагальнення властивості хаотичного розкладу, запропонованого Є.В. Литвиновим. Нашою метою є вивчення властивостей природного множення − віківського множення на цих просторах, а також опис взаємозв'язку цього множення з інтегруванням та стохастичним диференціюванням. Більш точно, ми встановлюємо, що віківський добуток нерегулярних основних функцій є нерегулярною основною функцією; показуємо, що, використовуючи віківське множення, можна виносити незалежний від часу множник з-під знаку узагальненого стохастичного інтеграла; встановлюємо аналог цього результату для інтеграла Петтіса (слабкого інтеграла); отримуємо представлення узагальненого стохастичного інтеграла через формальний інтеграл Петтіса від віківського добутку вихідної підінтегральної функції на білий шум Леві; та доводимо, що оператор стохастичного диференціювання першого порядку на просторах нерегулярних основних функцій задовольняє правило Лейбніца відносно віківського множення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/22204
Розташовується у зібраннях:Т. 16, № 1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
061-083.pdf260.04 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.