Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/22202
Title: SO(3) квазі-мономіальні сім'ї многочленів
Other Titles: SO(3) quasi-monomial polynomial families
Authors: Самарук, Наталія Миколаївна
Keywords: квазі-мономіальний многочлен
спеціальна ортогональна група
біортогональний многочлен Аппеля
рекурентне співвідношення
Issue Date: 2024
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Самарук Н. М. SO(3) квазі-мономіальні сім'ї многочленів / Н. М. Самарук // Карпатські математичні публікації. - 2024. - Т. 16. - № 1. - С. 40-52.
Abstract: Нехай H є підгрупою афінної просторової групи A f f ( 3 ) , розглянута зі своєю природною дією на дійсному векторному просторі многочленів від трьох змінних. Сім'ю многочленів { B m , n , k ( x , y , z ) } називають квазі-мономіальною відносно H , якщо оператори групи у двох різних базисах { x m y n z k } та { B m , n , k ( x , y , z ) } мають однакові матриці. Ми отримали критерій квазі-мономіальності у випадку, коли група H є спеціальною ортогональною групою S O ( 3 ) . Цей критерій виражений через експоненціальну генеруючу функцію сім'ї многочленів { B m , n , k ( x , y , z ) } . Було також доведено, що біортогональні поліноми Аппеля є квазі-мономіальними відносно S O ( 3 ) , і для них були знайдені рекурентні співвідношення.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/22202
Appears in Collections:Т. 16, № 1

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
040-052.pdf138.94 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.