Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/21226
Назва: Маловідомі співаки української діаспори. Софія Романко-Муцак
Автори: Пірус, Володимир Степанович
Пірус, Владислав Володимирович
Вишневська, Світлана Валентинівна
Ключові слова: митець
вокальне мистецтво
співак
культура
діаспора
концертне виконавство
Дата публікації: 2021
Бібліографічний опис: Пірус В. С. Маловідомі співаки української діаспори. Софія Романко-Муцак / В. С. Пірус, В. В. Пірус, С. В. Вишневська // Актуальнi питання гуманiтарних наук. - 2021. - Вип 42, том 2. - С. 44-49.
Короткий огляд (реферат): За роки незалежності суттєво зріс інтерес до культурної спадщини українського народу в діаспорі. Це сталоосновною ознакою вітчизняних культурологічних досліджень, серед яких привертають увагу маловідомі сторінки історії української музичної культури. Сучасні можливості доступу до заборонених раніше архівів, документів, які стосуються митців, що були вимушені емігрувати з України (через різні причини), актуалізують наукові пошуки в напрямі відновлення забутих, свого часу заборонених імен талановитих та знаменитих музичних виконавців, якими гордилася Європа та Америка, проте які були майже невідомі для українських поціновувачів музичного мистецтва. Стаття знайомить читачів із незнаними та маловідомими в Україні іменами співаків української діаспори в Канаді. У цьому дослідженні висвітлено життя та творчість співачки Софії Романко-Муцак, її вокальновиконавську, театральну, громадську та просвітницьку діяльність, яка заслужено сьогодні має своїх послідовників серед митців як Канади, так і України. Особливо важливим у статті є дослідження життєдіяльності, всестороннього культурно-мистецького доробку Софії Романко-Муцак та співпраці творчих діячів української культури в діаспорі, які сприяли збереженню самобутності свого народу в нових історичних умовах. Зберігаючи свою ідентичність, чинником якої була національна культура, українці Канади інтегрувалися в суспільно-політичне, культурно-мистецьке життя нової Батьківщини. Також автори звертають увагу на сутність і значення політичних, громадських, культурницьких, наукових, фінансових, релігійних, молодіжних та ін. українських організацій діаспори. Слід указати на активну участь Софії Романко-Муцак в популяризації української музики, пісні та слова серед канадського народу та її постійний, нерозривний зв’язок із національною вокальною, музично-хоровою, хореографічною та театральною культурою України.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/21226
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ННІМ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
42-2_2021-44-49.pdf342.13 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.