Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/21024
Title: Особливості організації диференційованого навчання в початковій школі нової української школи
Other Titles: Features of the Organization of Differentiated Education in the Primary School of the New Ukrainian School
Authors: Кіліченко, Оксана Іванівна
Keywords: типи учнів
освітній процес
диференціація навчання
самопідготовка
Issue Date: 2023
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Кіліченко О. І. Особливості організації диференційованого навчання в початковій школі нової української школи / О. І. Кіліченко // Гірська школа Українських Карпат. - Івано-Франківськ. - 2023. - № 29. - С. 111-116.
Abstract: У статті розкрито особливості впровадження диференційованого навчання в освітній процес початкової школи. Зазначено, що кожна дитина є неповторною індивідуальністю із характерними тільки їй природними задатками, психологічними і фізичними можливостями, різними рівнями адаптації до навчання. Тому необхідно впроваджувати в освітній процес диференційоване навчання, що розглядаємо як спеціально організовану освітню діяльність молодших школярів, у процесі якої за допомогою врахування індивідуальних ознак, добору форм, прийомів і засобів навчання відбувається спрямування на оптимальний інтелектуальний розвиток кожної дитини відповідно до її типологічних особливостей. Для визначення типізації здобувачів початкової освіти аналізували типи научуванності учнів, використовували рівневе оцінювання навчальних досягнень здобувачів початкової освіти та типологію, розроблену В.О. Сухомлинським про поділ школярів на групи та вибір способів керування їхнім навчальним процесом, використовували спостереження за навчальною діяльністю учнів, діагностичні методики, анкетування, тестові завдання, творчі завдання. Конкретизовано етапи впровадження диференційованого навчання в освітній процес початкової школи, які відповідають етапам організації уроку і включають перевірку самопідготовки здобувачів початкової освіти, підготовку їх до засвоєння нових знань на уроці, первинну перевірку усвідомлення і розуміння нового матеріалу, закріплення, узагальнення та систематизацію знань, інструктаж щодо виконання завдань із самопідготовки. Звернено увагу, що диференційоване навчання варто використовувати не тільки на уроках у початкових класах, але й у процесі самопідготовки учнів у домашніх умовах. Визначено напрями диференціації процесу учіння учнів третього класу Нової української школи. Дібрано актуальні прийоми для організації диференційованого навчання в третьому класі Нової української школи. Проаналізовано педагогічні умови ефективного впровадження диференційованого навчання в освітній процес початкової школи.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/21024
Appears in Collections:№ 29

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
29_girska-shkola-111-116.pdf203.99 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.