Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/20433
Назва: Договори у житловому праві: особливості та система
Інші назви: Contracts in housing law: features and system
Автори: Аврамова, Ольга Євгенівна
Ключові слова: житлово-правовий договір
житлова потреба
житло
імперативність
диспозитивність
житлово-комунальні послуги
Дата публікації: 2024
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Аврамова О. Є. Договори у житловому праві: особливості та система // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України. - Івано-Франківськ. - 2024. - № 64 - С. 67-79.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена визначенню особливостей та системи договорів у житловому праві. Підкреслено, що договори у житловому праві мають наступні особливості: в них поєднані диспозитивні та імперативні засади та норми; їх нормативно-правове регулювання ґрунтується на положеннях цивільного та житлового законодавства; вони спрямовані на задоволення житлової потреби. Імперативність у житлово-правових договорах має прояв у тому, що сторони, у випадках визначених законодавством, не можуть відмовитися від укладання договору, самостійно змінювати певні умови договору, на своє уявлення здійснювати суб’єктивні права щодо вселення та проживання у житлі ін. Водночас диспозитивні засади обмежуються вимогами безпечності, достатності/адекватності житла. У договірних зобов’язаннях суб’єктивні житлові права, обмежені вимогами щодо недопустимого впливу на здоров’я людини, які обумовлені станом житла, умовами проживання людини у житлі. Визначено, що стосовно договорів щодо набуття права на житло, встановлено обмеження щодо мети використання житла – виключно для проживання. Виокремлені наступні групи житлово-правових договорів: 1) основні договори (набуття права на житло); 2) похідні договори (укладаються для безпечної та достатньої/адекватної експлуатації житла/житлового фонду); 3) допоміжні договори (спрямовані щодо створення додаткових механізмів забезпечення та реалізації права на житло). Договори у житловому праві, можуть поділятися залежно від: 1) виду житлової потреби (договори, спрямовані на задоволення первинної житлової потреби (на-буття права на житло)); договори, що спрямовані на задоволення достатніх умов проживання у житлі (задоволення похідної житлової потреби, зокрема договори щодо споживання житлово-комунальних послуг); 2) встановлених типових умов договорів (договори, укладені за типовими умовами та договори, укладені за умовами, визначені сторонами); 3) від предмету (договори щодо створення житла, спрямовані на набуття права на житло, договори щодо надання житло-во-комунальних послуг, договори щодо надання допоміжних послуг).
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/20433
Розташовується у зібраннях:№ 64

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2024.64.avramova.pdf311.65 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.