Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/20324
Назва: Соціально-економічні процеси в Івано-Франківській області Української РСР в радянській історіографії
Автори: Райківський, Ігор Ярославович
Єгрешій, Олег Ігорович
Паска, Богдан Валерійович
Ключові слова: Відбудова
Освіта
Соціально-економічні процеси
Івано-Франківська область
Колективізація
Індустріалізація
Урбанізація
Дата публікації: гру-2023
Бібліографічний опис: Райківський І., Єгрешій О., Паска Б. Соціально-економічні процеси в Івано-Франківській області Української РСР в радянській історіографії. Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: історичні науки. 2023. Т. 42. С. 179–192. DOI: https://doi.org/10.32626/2309-2254.2023-42.179-192.
Короткий огляд (реферат): Мета дослідження – полягає в аналізі наукових праць радянських економістів, державних діячів, істориків та сформувати актуальні на час післявоєнної відбудови економіки та інфраструктури незалежної України рекомендації. Методологія дослідження базується на принципах науковості, об’єктивності, історизму. Застосовано проблемно-хронологічний, пошуковий, аналітичний методи, а також узагальнення та систематизації матеріалу. Наукова новизна полягає в тому, що усвідомлення негативних і позитивних тенденцій у соціально-економічному житті Івано-Франківської області, як складової західного регіону України та республіки, дає можливість виробити програму економічної відбудови і деяких теоретичних та практичних настанов. Головна увага має акцентуватися на правовій базі і положеннях Конституції України. Успішна відбудова країни можлива за умови залучення кваліфікованих спеціалістів і менеджерів, сучасної навчально-інформаційної мережі. Важливим складником соціальної політики держави є управління трудовими ресурсами, реалізація активної політики зайнятості. Вирішення основних побутових проблем позитивно впливатиме на відбудову та розвиток економіки. Висновки. Є всі підстави погодитися з радянськими науковцями у тому, що розбудова економіки та побутової інфраструктури краю була тісно пов’язана з підвищенням освітнього та культурного рівня місцевого населення. На покращення добробуту та тривалості життя впливали: рівень медичного обслуговування, соціальні гарантії, забезпечення пенсіями, отримання виплат та пільг із державного бюджету. Ці узагальнення спільні для усіх праць та публікацій. На початку 1970-х років на практиці розвивалася економічна концепція – зміцнюється економіка держави – росте добробут народу. Її суть полягала в тому, що держава має скеровувати відповідні кошти на задоволення соціальних потреб людей: освіту, медицину, культуру, благоустрій. Український народ у нелегких умовах тоталітаризму зумів зберегти мову, культуру й одвічні духовні цінності завдяки подвижницькій роботі інтелігенції.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/20324
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІПМВ)



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.