Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/19236
Назва: Театральне виховання та соціальний розвиток учнів з порушеннями інтелектуального розвитку (на прикладі діяльності комплексу спеціальних шкіл у Червйонка-Лещинах, Польща)
Інші назви: Theatrical Education Versus Social Development of Students with Intellectual Disabilities (Based on the Activities Carried Out by the Complex of Special Schools in Czerwionka-Leszczyny, Polska)
Автори: Гоголін, Олімпія
Шимік, Евгеніуш
Ключові слова: театральне виховання
соціальний розвиток
особи з інтелектуальною недостатністю
комплекс соціальних шкіл ім. Вероніки Шерборн у Червйонка-Лещинах
Дата публікації: 2024
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Гоголін О. Театральне виховання та соціальний розвиток учнів з порушеннями інтелектуального розвитку (на прикладі діяльності комплексу спеціальних шкіл у Червйонка-Лещинах, Польща) / О. Гоголін, Е. Шимік // Журнал Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. - 2024. - Т. 11. - № 1. - С. 72-85.
Короткий огляд (реферат): Мета статті – показати заняття у сфері театрального виховання з погляду їх потенційної цінності для розвитку людей з помірними порушеннями інтелектуального розвитку, у тому числі й для соціального розвитку учнів спеціальних шкіл. У теоретичній частині автори розглядають театральне виховання учнів з особливими освітніми потребами, окреслюють портрет учня з інтелектуальною недостатністю, представляють специфіку діяльності Комплексу спеціальних шкіл у Червйонка-Лещинах. У практичній частині представлено театральне виховання Комплексу спеціальних шкіл у Червйонка-Лещинах на основі бесіди, проведеної з вихователями театрального гуртка “Zetki”, та хроніки школи, а також результатів опитування, проведеного серед учасників театрального гуртка. У статті доведено, що театралізована діяльність сприяє інтеґрації, яка відбувається через розвиток міжособистісних навичок, вербальної і невербальної комунікації, покращення зорово-слухо-моторної координації, а також формування почуття емпатії та уяви осіб з інвалідністю. Наголошено на значенні доброзичливої атмосфери і взаємного прийняття всіх учасників під час театралізованої діяльності. Авторами використано метод теоретичного аналізу наукових джерел з теми дослідження; метод опитування, а також аналіз отриманих результатів емпіричного дослідження.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/19236
Розташовується у зібраннях:Т. 11, № 1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
art_7_OLIMPIA+GOGOLIN,+EUGENIUSZ+SZYMIK.pdf1.15 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.