Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/18877
Title: Галицький вимір волинського досвіду: українська народна самооборона як вияв розгортання військової складової національно-визвольного руху в регіоні (друга половина 1943р.)
Other Titles: THE GALITION’s DIMENSION OF THE VOLYN’s EXPERIENCE: UKRAINIAN PEOPLE’S SELF-DEFENSE AS A MANIFESTATION OF THE DEPLOYMENT OF THE MILITARY COMPONENT OF THE NATIONAL LIBERATION MOVEMENT IN THE REGION (the second half of 1943)
Authors: Дрогобицький, Ігор Іванович
Довган, Юрій Любомирович
Дрогобицька, Оксана Ярославівна
Keywords: державний суверенітет
збройні сили
рух Опору
Організація українських націоналістів
Українська повстанська армія
Українська народна самооборона
окупаційний режим
Issue Date: 2023
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Дрогобицький І., Довган Ю., Дрогобицька О. Галицький вимір волинського досвіду: українська народна самооборона як вияв розгортання військової складової національно-визвольного руху в регіоні (друга половина 1943р.) // Галичина. Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис. - Івано-Франківськ. - 2023. - № 36. - С.85-94.
Abstract: Статтю присвячено аналізу еволюції концепції розбудови національних збройних сил у середовищі керівництва радикального націоналістичного крила вітчизняного руху Опору напередодні та упродовж нацистсько-радянського військового конфлікту 1941‒1945 рр. Акцентується на взаємопов’язаності ідеї формування регулярного війська із втіленням ключових аспектів доктрини розвитку нації у трактуванні представників націоналістичного сегменту тодішнього вітчизняного політикуму. Представлено етапність зміни ставлення до справи створення та діяльності великих військових формацій у колі центральної та регіональних керівних ланок Організації українських націоналістів (бандерівців). Загально окреслено процес протиборства між основними концепціями та векторами діяльності у означеній сфері, що презентувалися окремими особистостями та середовищами центрального рівня управління організацією. Аналізується сукупність явищ окупаційної дійсності, що відіграли роль причин корегування проводом націоналістів радикального крила уявлень щодо розгортання збройної боротьби за державний суверенітет. При цьому акцентується на особливостях суспільно-політичного та соціально-економічного характеру, що характеризували не тільки регіональний, але й загальноукраїнський та світовий рівні. Означено форми реалізації модернізованої воєнної доктрини представниками радикального націоналістичного крила вітчизняного руху Опору. При цьому окреслено регіональні особливості появи та функціонування збройних сил. Акцентується на причинах, що обумовили відсутність однотипного підходу до формування військових формацій у Галичині та Волині. Проаналізовано, в загальному, хід та хронологію процесу структурного реформування збройних структур націоналістичного сегменту руху Опору з метою їхнього об’єднання у процесі боротьби за реалізацію визначальної складової національної ідеї у формі суверенної та соборної національної держави.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/18877
Appears in Collections:№ 36

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
7320-Текст статті-22091-1-10-20231216.pdf624.93 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.