Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/17452
Title: Особливості захисту прав та інтересів кредитора у разі порушення грошового зобов’язання з валютним застереженням
Other Titles: Specific features of the protection of rights and interests of the creditor in case of breach of monetary obligation with a foreign currency equivalent
Authors: Фоменко, Ярина Євгеніївна
Keywords: способи захисту прав та інтересів
борг
грошове зобов’язання в іноземній валюті
валютний еквівалент
договірні правовідносини
боржник
кредитор
Issue Date: 2022
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Фоменко Я. Є. Особливості захисту прав та інтересів кредитора у разі порушення грошового зобов’язання з валютним застереженням // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства. - 2022. - № 58. - С. 20-26.
Abstract: В процесі дослідження здійснено нормативно-правовий аналіз та виділено ряд загальнотеоретичних і практичних проблем національного законодавства України щодо захисту прав та інтересів кредитора у разі порушення грошового зобов’язання з валютним застереженням. Мета цієї наукової роботи полягає саме в дослідженні загальнотеоретичних і практичних проблем законодавства України щодо такого захисту. Право захищати свої права та інтереси є основою цивільного права та запорукою належного виконання договірних зобов’язань. Саме невиконання або неналежне виконання договірних зобов’язань є причинами виникнення спорів у сфері цивільно-правових відносин. У цій науковій статті досліджуються окремі способи захисту прав та інтересів кредитора у випадку порушення грошового зобов’язання в іноземній валюті. Аналізуються переваги та недоліки таких способів. Встановлено відсутність законодавчо визначеного порядку нарахування неустойки у грошовому зобов’язанні з валютним застереженням, що призводить до неоднозначної судової практики та вразливого становища кредитора. Цивільно-правові відносини розвиваються, тому нормативно-правова база повинна відображати реальний сучасний стан речей цивілістики. Використання у зобов’язаннях прив’язки до іноземної валюти буде використовуватись учасниками договірних правовідносин все частіше та частіше, що становить необхідність врегулювання сфери використання валютних застережень у грошових зобов’язаннях. Автором у цій статті пропонується удосконалити, зокрема передбачивши чіткий порядок нарахування неустойки, норми права щодо захисту прав та інтересів кредитора у випадку порушення грошового зобов’язання з валютним застереженням. Результати дослідження можуть бути використані у правотворчій та правозастосовній діяльності під час реалізації кредитором захисту своїх прав та інтересів у випадку порушення грошового зобов’язання в іноземній валюті.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/17452
Appears in Collections:№ 58

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
6046-Текст статті-16899-1-10-20220624.pdf253.6 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.