Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/17250
Назва: Актуальний стан екологічного менеджменту підприємств сільськогосподарської сфери (на прикладі ТОВ «Кернел-Трейд»)
Інші назви: The current state of environmental management of enterprises in the agricultural sector (on the example of “Kernel-Trade” LLC)
Автори: Прус, Юлія Ігорівна
Патлах, Ірина
Ключові слова: екологічний менеджмент
сільське господарство
зелена економіка
викиди СО2
цілі сталого розвитку
Дата публікації: 2023
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Прус Ю. І., Патлах І. С. Актуальний стан екологічного менеджменту підприємств сільськогосподарської сфери (на прикладі ТОВ «Кернел-Трейд») // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. – 2023. – Т.1. – № 19. – C. 153–167.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена аналізу сучасного стану екологічного менеджменту підприємств сільськогосподарської сфери (на прикладі ТОВ «Кернел-Трейд»). У статті проаналізовано показники розвитку окремих видів економічної діяльності з метою визначення місця сільського господарства в економіці України. Використавши статистичні дані, проведено оцінку впливу діяльності підприємств сільського господарства на стан навколишнього природного середовища (обсяги використання мінеральних та органічних добрив, вапнування ґрунтів, гіпсування ґрунтів, оброблення ґрунтів пестицидами тощо). Проведено оцінку обсягів інвестицій та поточних витрат у сфері охорони навколишнього середовища сільськогосподарських підприємств України. Розглянуто ТОВ «Кернел-Трейд» як один з найсильніших гравців на ринку агропромислової сфери, а також досліджено його основні фінансові показники (прибуток, EBIDTA, соціальні виплати, валовий дохід, чистий борг), його внесок у досягнення цілей сталого розвитку ООН (а саме внесок до цілей сталого розвитку 6 – чиста вода та задовільні санітарні умови, 7 – доступна та чиста енергія, 12 – відповідальне виробництво та споживання, 15 – захист та відновлення екосистем на землі та 17 – партнерство задля сталого розвитку) та цикл управління екологічними аспектами у сфері охорони навколишнього середовища. На основі аналізу статистичної інформації з річного звіту компанії, порівняно обсяги викидів СО2 за різними видами діяльності. За допомогою SWOT-аналізу узагальнено особливості сучасного стану екологічного менеджменту підприємства. Наукова новизна і теоретичне значення результатів статті полягає в розвитку теоретико-методичних положень щодо удосконалення управління конкурентоспроможністю підприємства за рахунок впровадження ініціатив екологічного менеджменту. На сьогоднішній день тема екології є надзвичайно актуальною, оскільки отримання членства ЄС потребує не тільки економічних та політичних змін, а й насамперед змін у сталому розвитку країни в цілому. Саме через призму сільського господарства автори статті підкреслили необхідність змін у підході до управління підприємствами на засадах екологічності в Україні.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/17250
Розташовується у зібраннях:Т. 1, № 19

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
6900-Текст статті-20305-1-10-20230701.pdf398.09 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.