Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/16302
Title: Прагматичні функції стилістичних засобів в авторській характеристиці другорядних персонажів у романі Річарда Олдінгтона "Death of a Hero"
Other Titles: Pragmatic Functions of the Stylstic Devices in the Author’s Chracteristics of the Supporting Characters in “Death of a Hero” by Richard Aldington
Authors: Кобута, Світлана Степанівна
Keywords: прагматика
метафора
оксюморон
імплікація
Р.Олдінгтон
стилістичні засоби
Issue Date: 2022
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Кобута С. С. Прагматичні функції стилістичних засобів в авторській характеристиці другорядних персонажів у романі Річарда Олдінгтона "Death of a Hero" / С. С. Кобута // Журнал Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. - 2022. - Т. 9. - № 2. - С. 53-61.
Abstract: Дана стаття розглядає роль і місце стилістичних засобів у художньому творі в контексті літературної прагматики. Опираючись на рівень «автор – твір - читач», літературна прагматика пропонує трактування тексту із урахуванням прихованої інформації. Метою даної розвідки є стилістичний аналіз авторської характеристика другорядних персонажів роману Річарда Олдінгтона «Death of a Hero» та визначення прагматичних функцій зазначених стилістичних засобів як носіїв імпліцитної інформації. Окрім діалогічного мовлення, яке напряму характеризує персонажів у дії, Річард Олдінгтон вдається до часто невеликих авторських описів. Стилістичні фігури у описах допомагають оцінити ситуацію та зрозуміти роль героя, його внесок у розвиток сюжету та вплив на еволюцію головного героя. У діалогах фонетичні та графічні стилістичні засоби найчастіше вказують на соціальне походження мовця, його емоційний стан та особливості мовлення. Синтаксичні стилістичні засоби дають читачеві змогу зрозуміти хід думок героя персонажа. Втім, саме авторська характеристика частіше формує ставлення читача до тієї чи іншої особи чи події. За допомогою лексичних стилістичних засобів, рідше фонетичних чи синтаксичних, Річард Олдінгтон маніпулює думкою читача, змішує його сприймати художню дійсність так, як це було задумано автором. Він «веде за руку», але саме використання промовистих описів дозволяє робити це ненав’язливо, приховано. Саме завдяки тропам авторові імпліцитно вдається пояснити, що між головним героєм та його оточенням завжди існувала прірва непорозуміння, незалежно від середовища в якому він знаходився. Особливу прагматичну функцію виконує контраст вживання тропів для характеристики різних другорядних персонажів, їх кількісна концентрація, емоційна наповненість та інтелектуальна складність при інтерпретації є основними джерелами імпліцитної інформації при прагматичному аналізі. Однією з найважливіших прагматичних функцій вживання стилістичних фігур в авторському описі другорядних персонажів є надання читачам можливості отримати додаткову інформацію про покоління, яке описує Річард Олдінгтон, принципи його світогляду та систему цінностей.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/16302
Appears in Collections:Т. 9, № 2

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
6749-Текст статті-19790-1-10-20230419.pdf561.39 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.