Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/15951
Назва: Синтез та властивості силіцій карбіду (огляд)
Інші назви: Synthesis and Properties of Silicon Carbide (Review)
Автори: Солтис, Любов Михайлівна
Миронюк, Іван Федорович
Микитин, Ігор Михайлович
Гнилиця, Ігор Дмитрович
Туровська, Лілія Вадимівна
Ключові слова: політип
силіцій карбід
«зелений» синтез
ерамічні наноматеріали
Дата публікації: 2023
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Солтис Л. М. Синтез та властивості силіцій карбіду (огляд) / Л. М. Солтис, І. Ф. Миронюк, І. М. Микитин, І. Д. Гнилиця, Л. В. Туровська // Фізика і хімія твердого тіла. - 2023. - Т. 24. - № 1. - С. 5-16.
Короткий огляд (реферат): Силіцій карбід надзвичайно твердий матеріал, який проявляє виняткову корозійну стійкість, а також стійкість до теплових ударів. Його високі механічні характеристики визначають підвищену роботоздатність матеріалів на його основі. Поєднання великої теплопровідності та низького коефіцієнта термічного розширення зумовлюють стійкість силіцій карбіду при великих швидкостях нагріву та в умовах стаціонарного теплового режиму. На сьогодні існує значний прогрес у розвитку методів синтезу різноманітних матеріалів на основі силіцій карбіду. Основними методами синтезу, які використовують науковці у своїх дослідженнях, є золь-гель метод, спікання, піроліз, мікрохвильовий синтез, хімічне осадження з парової фази тощо. Широкої популярності набуло використання «зелених» методик у синтезі SiC, через екологічність, відновлюваність та простоту виконання. У даному огляді зроблено аналіз сучасних досліджень у галузі синтезу силіцій карбіду, які опубліковані у рецензованих фахових виданнях.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/15951
Розташовується у зібраннях:Т. 24, № 1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
6226-Текст статті-19035-2-10-20230223.pdf1.12 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.