Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/15927
Назва: Становлення вчень про кримінально-правову політику в державах Стародавнього Сходу
Автори: Козич, Ігор Васильович
Ключові слова: політика в сфері протидії злочинності
держави Стародавнього Сходу
кримінально-правова політика
Дата публікації: 2020
Бібліографічний опис: Козич І. В. Становлення вчень про кримінально-правову політику в державах Стародавнього Сходу. Правова держава. Вип.37. 2020. С.123-129.
Короткий огляд (реферат): Кримінально-правова політика, як і будь-який інший напрямок чи різновид державної політики, відображає існую чі на конкретному історичному етапі принципи, способи, методи реалізації завдань, що стоять перед відповідним державним утворенням. У статті автор проводить дослідження особливостей розуміння функціонування кримінально-правової політики не лише з точки зору існую чого на той час законодавства, а й з врахуванням досягнень політико-правової думки. У статті підтверджено, що політика в сфері протидії злочинності, як і її підсистема кримінально-правова політика, є складним динамічним утворенням, яке, очевидно повинно враховувати історичні надбання не лише в контексті відповідних нормативноправових актів, які діяли у визначений період, але й певні політико-правові вчення, що в тій чи іншій мірі відображають різноманітні погляди на кримінально-правову політику та її функціонування. У державах Стародавнього Сходу існувала значна кількість політико-правових ідей, які характеризувалися інколи абсолютно протилежними (наприклад, конфуціанці та легісти) поглядами на функціонування кримінально-правової політики. Заходи кримінально-правового реагування (покарання) мали, зазвичай, божественну природу, і, відповідно, характеризувалися невідворотністю. Це був необхідний інструмент носія публічної влади. Особливістю формального змісту кримінально-правових норм законодавства держав Стародавнього Сходу було те, що вони мали абсолютний казуїстичний характер.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/15927
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ННЮІ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2020.Правова держава.37-123-129.pdf293.25 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.