Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/15281
Назва: Вплив рекреаційної активності на стиль життя людей похилого віку
Автори: Баскевич, Олег Володимирович
Ключові слова: викладачі
статево-вікові групи
фізична активність
Дата публікації: 2015
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Баскевич О. Вплив рекреаційної активності на стиль життя людей похилого віку // Вісник Прикарпатського національного університету. Серія: Фізична культура. – 2015. – Вип. 22. – C. 128 – 135.
Короткий огляд (реферат): Мета роботи полягає у вивченні стилю життя викладачів університету похилого віку в залежності від рівня фізичної активності та її зв’язок з їх поведінковими звичками. Для вирішення поставлених завдань проводили опитування 150 респондентів за спеціально розробленою анкетою. Проводили антропометричне обстеження, за результатами якого для кожної статево-вікової групи вираховували індекс маси тіла (ІМТ) за загальноприйнятою формулою.Результати оброблені методом параметричної статистики. В результаті дослідження встановлено, що більшість опитаних проводять час за телевізором або читанням і дуже маю часу приділяють фізичній активності. Це загальна тенденція всіх респондентів. Виявлено, що більшість опитаних сказали, що займаються хатніми справами, але хочуть виходити на вулицю (займатися громадськими справами). Спостерігається тенденція до некуріння, тільки кілька опитаних курить (5,0%.), а решта ніколи не курили, або припинили курити понад 10 років тому. Велика кількість курців серед партнерів опитаних (16.2%). Більшість мають багато друзів та родичів, які можуть допомогти у досягненні вищого рівня фізичної активності. Але тільки 18,9% партнерів опитаних займаються спортом регулярно. Деякі звички, корисні для здоров’я спостерігаються у життєвих стилях всіх учасників опитування. В цілому, отримані дані свідчать про доцільність пошуку ефективних шляхів залучення викладачів вузів передпенсійного віку в активну рекреаційну діяльність. Крім того, проведене дослідження доказало наявність необхідних для цього резервів вільного часу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/15281
Розташовується у зібраннях:№ 22

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Олег Баскевич С.128-135.pdf386.85 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.