Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/15270
Title: . Особливості права власності на пернату дичину у Галичині та її вплив на державне управління при організації полювань
Authors: Проців, Олег Романович
Keywords: мисливство
пернаті
полювання
Австро-Угорська імперія
Issue Date: 2016
Citation: Проців О.Р. Особливості права власності на пернату дичину у Галичині та її вплив на державне управління при організації полювань / Олег Проців / Наукові розвідки з державного та муніципального управління : збірник наукових праць Академії муніципального управління. – 2016. – № 2. – С. 99-106.
Abstract: Розглянуто вплив політико-правових устроїв суспільства на право власності на мисливські види тварин та пернату дичину. Встановлено, що основний вплив на правові системи Європейських країнах мали два філософсько-правові погляди на право власності на дичину: німецьке та римське. Виявлено причинно-наслідкові зв’язки щодо права власності на диких пернатих і їх місцезнаходження. Проведено порівняльний аналіз Галицького мисливського законодавства та інших країни Європи в частині організації полювання на пернату дичину. Проведено аналіз мисливських законів Галичини та Другої Речі Посполитої в частині напрацювання механізмів привласнення та права полювання на пернатих. Проведено порівняльний аналіз права власності та полювання на пернату дичину з іншими групами мисливських видів тварин. Виявлено особливості при укладанні договорів на право добування пернатих з власником земельної ділянки, розміру покарання за порушення права власності. В Україні існує низка проблем функціонального, інституційного, організаційного спрямування, що негативно впливають на результати діяльності мисливської галузі, знижують рівень ефективності, призводять до збитковості. Зокрема, це – проблеми, пов’язані з користуванням мисливськими угіддями, охороною мисливських видів тварин, компетенцією мисливських органів, компетентністю посадових осіб. Вирішення означених проблем потребує наукового підходу щодо пошуку шляхів удосконалення механізму регулювання мисливства в Україні, методологічних підходів щодо їх реалізації, вивчення, узагальнення та використання найкращого досвіду. На основі проведеного аналізу у статті викладено висновки, що дають можливість органам державної влади обґрунтовано вносити зміни у чинне мисливське законодавство та практику його правозастосування. Це, у свою чергу, допоможе ефективніше вести мисливське господарства в умовах сучасної України.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/15270
Appears in Collections:Статті та тези (НД)



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.