Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/15138
Назва: Вплив вищих грибів на організм спортсменів
Автори: Олійник, Юрій Омелянович
Мицкан, Богдан Михайлович
Креста, Ян
Ключові слова: вищі гриби
спортсмени
адаптаційні властивості організму
Дата публікації: 2016
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Олійник Ю., Мицкан Б., Креста Я., Макаренко О., Довгий Р. Вплив вищих грибів на організм спортсменів // Вісник Прикарпатського національного університету. Серія: Фізична культура. – 2016. – Вип. 24. – C. 97 – 100.
Короткий огляд (реферат): Підготовка висококваліфікованих спортсменів в різних видах спорту лежить у площині перетину різного роду наук, зокрема: педагогіка, психологія, анатомія, фізіологія, реабілітація, медицина, хімія і фармакологія, тощо. Сучасний розвиток цих наук і новітні технології в значній мірі забезпечують покращення різного роду індивідуальних показників спортсменів, а отже і спортивних результатів. Сучасний спорт вищих досягнень в значній мірі є контрольований міжнародним антидопінговим агентством WADA, яка здійснює нагляд над використанням заборонених методів і засобів які покращують спортивні результати. Значна кількість науковців світу працюють над створенням і використанням нових засобів, методів, технологій і методик, які покращуватимуть спортивні результати і при цьому не завдаватимуть шкоди організму спортсмена. Застосування вищих грибів з метою поліпшення спортивних показників є перспективним і водночас недостатньо дослідженою проблемою. Застосування сучасного обладнання і відповідних технологій дають змогу отримати оперативну і максимально об’єктивну інформацію про стан психофізіологічних, морфофункціональних і біохімічних параметрів спортсмена до, після і під час навчально-тренувального процесу. Нами, за допомогою аналізаторів "Біопромінь" і Nexus-10Mark II обстежено 15 спортсменів до та 6 з них після прийому вищих грибів. Виявлено характерні ознаки, які свідчать про посилення адаптаційних властивостей організму спортсменів до великих за тривалістю й інтенсивністю фізичних навантажень. Отримані результати вказують на посилення киснево-транспортних властивостей крові та активність окислювальних ферментів. При цьому виявлені й негативні ефекти їх впливу на організм спортсмена, що вказує на необхідність проведення подальших ретельно спланованих досліджень з даної проблеми. Пошук нових шляхів вдосконалення спортивних показників, рівня розвитку фізичних психічних якостей спортсмена, підвищення стресостійкості спортсменів, на сьогодні є пріоритетними напрямками досліджень. Ми вважаємо, що подібні дослідження є актуальними і економічно ефективними.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/15138
Розташовується у зібраннях:№ 24

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Олійник Ю., Мицкан Б., Креста Я., Макаренко О., Довгий Р. С.97-100.pdf243.07 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.