Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/14352
Назва: Взаємодія поверхні CdTe змінної кристалографічної орієнтації з розчинами на основі I2 та Н202-НІ
Автори: Іваніцька, Валентина Григорівна
Томашик, Зінаїда Федорівна
Томашик, Василь Миколайович
Ключові слова: кристалографічна орієнтація
травлення
поверхня
кадмій телурид
хемічне полірування
травильна композиція
Дата публікації: 2009
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Іваніцька В. Г., Томашик З. Ф., Томашик В. М. Взаємодія поверхні СdТе змінної кристалографічної орієнтації з розчинами на основі І2 та Н202-НІ // Вісник Прикарпатського національного університету. Серія: Хімія. – 2009. – Вип. 7. – C.51 – 62.
Короткий огляд (реферат): На основі експериментальних досліджень процесів хемічної взаємодії поверхні монокристалів СdТе різних кристалографічних напрямків з йодвмісними (І2-СН3ОН, І2-ДМФА), та йодвиділяючими розчинами (Н202—НІ-розчинник) розроблено склади травильних композицій та методики обробки поверхні СdТе. З використанням математичного планування експерименту побудовано поверхні однакових швидкостей травлення вказаних напівпровідників у досліджуваних системах розчинів. Органічним компонентом травильних композицій використано: метанол, етиленгліколь, цитратну, лактатну, тартратну кислоти, а також суміші етиленгліколю та цитратної кислоти. Встановлено вплив органічного розчинника на процес хемічного травлення і поліруючі властивости травників, до складу яких вони входять. Досліджено кінетичні обмеження процесу розчинення, визначено межі існування ділянок поліруючих, неполіруючих та селективних розчинів у кожній з досліджуваних систем. Вперше показано вплив кристалографічної орієнтації поверхні монокристалічного СdТе на швидкість і характер взаємодії із розчинами розроблених травильних композицій. Визначено залежність розмірів ділянок поліруючих розчинів у потрійних йодвиділяючих системах від орієнтації монокристалічної поверхні зразків. Встановлено існування компенсаційної запежности в кінетиці хемічного травлення СdТе водними розчинами досліджуваних систем. На основі аналізи результатів кінетичних вимірювань, металографічного та профілографічного дослідження, а також Х-проміневої фотоелектронної спектроскопії (ХФЕС) проведено оптимізацію складів травників та технологічних режимів процесу хемічної модифікації поверхні СdТе.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/14352
Розташовується у зібраннях:№ 7

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
B. Г. Іваніцька, З.Ф. Томашик, В.М. Томашик С.51-62.pdf1.11 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.