Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/1422
Назва: ПАРТІЇ ЕТНІЧНОЇ БІЛЬШОСТІ ЯК СУБ’ЄКТИ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ середини ХІХ – початку ХХ ст.
Автори: Монолатій, Іван Сергійович
Ключові слова: етнічна більшість, політичні партії, політична поведінка, західноукраїнські землі, політичні процеси, український політичний табір Галичини і Буковини
Дата публікації: 2010
Видавництво: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Бібліографічний опис: Монолатій І. Партії етнічної більшості як суб’єкти політичних процесів на західноукраїнських землях середини 19-го – початку 20-го ст. // Історико-політичні проблеми сучасного світу. - 2010. - Т. 21-22. - С. 86-91.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізовані інституціоналізація та діяльність партій етнічної (української) більшості, які здійснювали посередницько-репрезентативні функції, в Галичині й на Буковині у середині ХІХ – на початку ХХ століть. Не зважаючи на відмінності позицій у ставленні до нації-держави, бачення шляхів захисту культурного ресурсу етнічності, усі українські партії виявляли одностайність у баченні державницького майбутнього українського народу, насильно роз’єднаного імперіями. Український політичний табір в Галичині й на Буковині єднали ідеї етнонаціональної окремості українців та необхідності створення в перспективі незалежної і соборної української держави, вимоги рівноправності українців серед інших народів Австро-Угорщини, поділу існуючих коронних країв та виділення українських земель Галичини й Буковини в цілком автономну адміністративну одиницю в межах Цислейтанії.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/1422
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІПМВ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Партії_Монолатій.pdf223.27 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.