Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/13965
Назва: ПСИХОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ЦІННІСНИХ ЯКОСТЕЙ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ СІМʼЇ
Автори: Федик, Оксана Василівна
Ключові слова: сімʼя, цінності, особистість, розвиток ціннісних якостей.
Дата публікації: 2021
Видавництво: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля
Бібліографічний опис: Психологія розвитку ціннісних якостей особистості в умовах сімї/Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. праць Східноукраїнського нац. ун-ту ім. В.Даля.–№ 3 (56). Том 2. – Сєвєродонецьк : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2021. – С. 234-244.
Короткий огляд (реферат): У статті розкрито особливості розвитку ціннісних якостей особистості в умовах сімʼї. Показано, що саме у сімʼї проходить дуже важливий період формування ціннісної свідомості індивіда, коли цінності, що мають у батьків значення непорушних, механічно освоюються підлітком. Сімʼя виступає першою референтною групою, чиї норми та цінності він сприймає як власні та втілює їх у своїй поведінці. Через сімʼю підліток дізнається про особливу версію культури, засновану на позиції та досвіді членів сімʼї. Ціннісні пріоритети підлітків формуються не тільки цілеспрямованим впливом, словом батьків, а й усім їхнім життям. Будучи складовою того чи іншого етносу, сімʼя постає як мікросередовище етнічних процесів. Наголошується, що вплив сімʼї та її компонентів на розвиток ціннісних якостей особистості має складний, поліфункціональний характер. Формувальний потенціал сімʼї визначається можливостями, умовами здійснення кожною конкретною сімʼєю функцій, що розвивають і залежить від багатьох обставин: соціокультурного статусу сімʼї; освоєння батьками нових соціальних ролей; умов та способу життя сімʼї; складу сімʼї, стилю взаємин у сімʼї; загальної духовної атмосфери; ціннісних орієнтацій батьків; цінність сімʼї. Формувальний потенціал сімʼї загалом визначають як ступінь її можливостей у формуванні особистості, що реалізуються через усі сторони її діяльності, функцій.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/13965
Розташовується у зібраннях:Наукові видання (ФП)



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.