Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/13629
Title: Микитин Ю.І. Кримінальна процесуальна політика Європейського Союзу як частина політики Європейського Союзу у сфері боротьби зі злочинністю. Аналітично-порівняльне правознавство.
Authors: Микитин, Юрій Іванович
Keywords: Кримінальний процес, політика у сфері боротьби зі злочинністю, кримінальна процесуальна політика, політика Європейського Союзу у сфері боротьби зі злочинні-стю, кримінальна процесуальна політика Європейського Союзу
Issue Date: 2021
Publisher: Ужгородський національний університет
Citation: Микитин Ю.І. Кримінальна процесуальна політика Європейського Союзу як частина політики Європейського Союзу у сфері боротьби зі злочинністю. Аналітично-порівняльне правознавство. № 3 (2021). С.190-195.
Series/Report no.: № 3 (2021);
Abstract: Стаття присвячена пошуку терміну, який би був оптимальним для позначення процесуальної частини політики Європейського Со-юзу у сфері боротьби зі злочинністю.Для позначення окремого виду політики Європейського Союзу використовуються терміни «політика ЄС у сфері боротьби зі злочинністю», «кримінальна політика ЄС», «політика ЄС у пра-воохоронній сфері». Притримуючись позиції про надання переваги у використанні терміну «політика у сфері боротьби зі злочинністю», вбачається, що така конструкція може бути застосована і в контексті Європейського Союзу та, як бачимо, є цілком затребуваною. Хоч слід визнати, що значна кількість європейських науковців послуговується терміном «кримінальна політика Європейського Союзу».Таким чином, пропонується використовувати термін «політика Європейського Союзу у сфері боротьби зі злочинністю» як узагальненого по-няття, яке краще відображає його не рівневу, а саме складну структуру та відносно самостійні, але взаємопов’язані базові елементи, частини – в першу чергу, кримінальну політку ЄС та кримінальну процесуальну політику ЄС.Звичайно, можна вести мову і про інші частини політики Європейського Союзу у сфері боротьби зі злочинністю, зокрема, кримінологічну, однак первинну цікавість у межах дослідження викликає саме його процесуальна складова частина.У літературі зустрічається різна термінологія, яка її означує. Наприклад, можна виділити такі варіанти: 1) «політика ЄС у сфері співробітництва судових і правоохоронних органів»; 2) «політика правосуддя та внутрішніх справ Європейського Союзу». Максимально близькими до останнього формулювання також є термін «політика ЄС у сфері юстиції та внутрішніх справ», яким теж послуговуються; 3) «політика Європейського Союзу щодо кримінального процесу»; 4) «європейська політика правосуддя».Найчастіше затребуваний термін «процедура» («procedure»). Наприклад, «criminal procedure policy of the EU» і його інтерпретації. Слова «про-цедура» і «процес» є словами-синонімами.Відповідно для позначення процесуальної частини політики Європейського Союзу у сфері боротьби зі злочинністю прийнятно використовувати термін «кримінальна процесуальна політика Європейського Союзу» як оптимальний.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/13629
ISSN: 2788-6018 (online)
Appears in Collections:Статті та тези (ННЮІ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
252715-Текст статті-580452-1-10-20220209.pdf186.26 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.