Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/13062
Назва: Регулювання правових відносин в Єрусалимському Королівстві в добу Середньовіччя
Інші назви: Regulation of legal relations in The Kingdom Of Jerusalem in the Middle Ages
Автори: Забзалюк, Дмитро Євгенович
Ключові слова: Єрусалимське королівство
правові відносини
правовий звичай
правовий звід
правовий акт
правова система
Середньовіччя
Хрестоносний рух
Асизи
канони
Дата публікації: 2021
Видавництво: ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Забзалюк Д. Є. Регулювання правових відносин в Єрусалимському Королівстві в добу Середньовіччя // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України. - 2021.- № 57.- 142-152.
Короткий огляд (реферат): Дана стаття присвячена проблемам регулювання правових відносин в Єрусалимському королівстві хрестоносців в період 1099 – 1187 років. Досліджуються особливості правових відносин в найбільш великому і стійкому в політичному, економічному і соціальному відношенні державі хрестоносців, в якій державний лад склався в результаті синтезу західноєвропейських, візантійських і мусульманських державно-правових традицій, встановивши в ній феодальні порядки, багато в чому схожі з тими, які існували на їх батьківщині. Аналізується діяльність королівської курії, що складалася з великих феодалів, і яка одночасно була і феодальним судом, і військово-політичною радою. Вказується, що усі політичні, соціально-економічні та правові положення були зафіксовані в «Єрусалимських Асизах» - судебнику, де були визначені і регламентовані феодальні звичаї Єрусалимського королівства. В статті детально описані права та обов’язки феодалів, їх васалів та інших верств населення, а також зроблено акцент на регулювання феодальних відносин на завойованих хрестоносцями в результаті Першого Хрестового походу територіях. Саме в Асизах були закріплені основоположні та базові положення, на яких в подальшому формувалася і розвивалася система європейського континентального права. В статті вказується на те, що «Єрусалимські Асизи» являли собою свого роду кодекс звичаєвого права, котрий діяв в створених хрестоносцями державах: Єрусалимському королівстві, Кіпрському королівстві, графстві Тріполі, князівстві Антиохійському, Едеському графстві та ін. Констатовано, що, не дивлячись на те, що «Єрусалимські Асизи» не охоплюють всі сфери суспільних відносин, регульованих правом, в них знайшли своє правове втілення все ті аспекти, які були найбільш актуальні для тогочасного феодального суспільства, що дозволяє констатувати існування на латинському Сході досить розвиненої правової системи.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/13062
Розташовується у зібраннях:№ 57

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
6039-Текст статті-17905-1-10-20220919.pdf4.33 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.