Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/12643
Title: Перспективи розвитку воєнного туризму на території України після закінчення російсько-української війни
Other Titles: PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF MILITARY TOURISM ON THE TERRITORY OF UKRAINE AFTER THE END OF THE RUSSIAN-UKRAINIAN WAR
Authors: Барвінок, Наталія Володимирівна
Keywords: воєнний туризм
воєнно-історичний туризм
туристично-ресурсна база воєнного туризму
оборонні споруди
місця битв
музеї
меморіали
туризм пам’яті
Issue Date: 2022
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Барвінок Н. В. Перспективи розвитку воєнного туризму на території України після закінчення російсько-української війни // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. - 2022. - Вип. 18(2). - С. 206-217.
Abstract: У статті розглядаються питання перспектив та значення розвитку воєнного туризму на території України після закінчення російсько-української війни, що в подальшому може стати одним із важливих напрямів патріотичного виховання молодого покоління українців та висвітлення масштабності подій війни на у світовому просторі. Вплив воєн і конфліктів завжди негативно позначається на туристичній сфері, проте об’єкти, що залишаються після таких подій можуть слугувати розвитку такому напряму туризму як воєнний туризм, привертаючи до себе увагу як внутрішніх, так і міжнародних туристів. Метою статті є дослідження та обґрунтування воєнного туризму як важливого чинника розвитку туризму в Україні у післявоєнний період, та виділення основних туристичних ресурсів, які є основою для організації воєнного туризму. Для досягнення мети було використано діалектичний метод пізнання, методи аналізу, синтезу та порівняння, системний, абстрактно-логічний, метод моделювання, графічний метод та системно-структурний метод. Теоретичну базу дослідження складають наукові роботи вітчизняних і зарубіжних вчених щодо розвитку воєнного туризму та туризму в цілому та результати власних наукових досліджень.У статті на базі опрацьованих літературних джерел зарубіжних та вітчизняних науковців щодо структури воєнного туризму було виявлено, що немає уніфікованої структури, а кожен автор надає своє бачення щодо напрямів розвитку структурних елементів. Досліджено воєнний туризм, а саме, його структурний елемент – воєнно-історичний туризм, які різновид туризму, метою якого є відвідування місць пов’язаних з воєнними подіями та об’єкті, що утворились внаслідок війни. Обґрунтовано та сформульовано основні аспекти розвитку воєнного туризму після закінчення російсько-української війни і встановлено, що на території України потрібно встановлювати пам’ятники, меморіали, музеї пов’язані з воєнними подіями, а також створювати маршрути пам’яті. Запропоновані пріоритетні напрями розвитку воєнного туризму та виділено значення розвитку такого виду туризму для патріотичного виховання молодого і дорослого покоління України.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/12643
Appears in Collections:Т. 2, № 18

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
6091-Текст статті-17026-1-10-20220629.pdf371.79 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.