Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/12214
Назва: Уявлення Михайла Максимовича про австрійську Галичину та його взаємини з краянами
Інші назви: Mykhailo Maksymovych’s ideas about austrian Galicia and his relationship with compatriots
Автори: Райківський, Ігор Ярославович
Ключові слова: Михайло Максимович
національний рух
народознавство
взаємини
Дата публікації: 2021
Видавництво: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Райківський І. Я. Уявлення Михайла Максимовича про австрійську Галичину та його взаємини з краянами / І. Я. Райківський // Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис "Галичина". - 2021. - № 34. - С. 23-36.
Короткий огляд (реферат): У статті висвітлюється вплив М. Максимовича на національний рух в австрійській Галичині 30–70-х рр. ХІХ ст. В уявленні видатного українського дослідника-народознавця Галичина була не­від’ємною частиною русько-українського простору. Він зробив вагомий внесок в обґрунтування само­бутності та єдності української (“руської”, “малоруської”) мови і фольклорної спадщини обабіч авст­ро-російського кордону, спільності історичного минулого Галичини з підросійською Україною. М. Мак­си­мовичу так і не довелося особисто побувати в Галичині, але він підтримував багатолітні листовні сто­сунки з діячами “Руської трійці” І. Вагилевичем та Я. Головацьким, істориком Д. Зубрицьким. Ко­респон­денція мала інформаційно-науковий характер, охоплювала питання обміну книжками, відомостями про наукове й літературне життя. Галицькі народовці з 1860-х рр. використовували творчий доробок М. Макси­мовича у своїй видавничій діяльності для обґрунтування національної самобутності українського народу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/12214
Розташовується у зібраннях:№ 34

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
5537-Текст статті-14522-1-10-20211218.pdf446.33 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.