Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/11842
Назва: Осмислення проблеми професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів в умовах цифрової трансформації освіти.
Автори: Цюняк, Оксана Петрівна
Султанова, Лейла Юріївна
Ключові слова: професійна підготовка, цифровізація, цифрові технології, вчитель початкових класів, заклад вищої освіти, цифрова трансформація освіти.
Дата публікації: 2021
Видавництво: АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА»
Бібліографічний опис: Цюняк О.П., Султанова Л.Ю. Осмислення проблеми професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів в умовах цифрової трансформації освіти. АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА», 2(3), С. 208−214.
Серія/номер: 2(3);
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто теоретичні засади професійної підготовки майбутніх вчителів початкових класів у закладах вищої освіти. Обґрунтовано необхідність цифрової трансформації системи освіти, організації освітнього процесу у закладах вищої освіти з упровадженням інноваційних та цифрових технологій. Систематизовано нормативно-правові документи, які характеризують доцільність впровадження діджиталізації в освіті. Охарактеризовано сутність понять «професійна підготовка», «цифровізація». Представлено й узагальнено результати опитування здобувачів вищої освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. З’ясовано, що до першочергових завдань розвитку вищої освіти в умовах цифровізації слід віднести не лише ресурсне наповнення освітнього середовища сучасними цифровими засобами навчання, а й підготовку викладачів та здобувачів вищої освіти до ефективного їх використання. Саме вміння користуватися цифровими технологіями забезпечують готовність майбутніх вчителів початкових класів до використання цифрових технологій у професійній діяльності та створює основу для формування у них цифрової грамотності та цифрової компетентності. Доведено, що цифровізація сприяє гнучкості освітнього процесу у закладах вищої освіти, забезпечує формування конкурентноспроможних фахівців, котрі вчаться швидко адаптовуватися до умов, що змінюються непередбачувано та стрімко (запровадження карантину). На наше переконання, доцільним є оснащення приміщень у закладах вищої освіти, у яких проводяться заняття, новими взірцями технічних засобів навчання. Покращить процес підготовки здобувачів вищої освіти і відкриття спеціалізованих приміщень для проведення занять та самостійної роботи: інтернет-класи, мультимедійні аудиторії, де проводяться навчальні заняття з використанням мультимедійних та цифрових технологій. Окрім того, цифрова трансформація освіти посилює мотивацію у майбутніх вчителів початкових класів до самоосвіти і саморозвитку, сприяє досягненню нових освітніх результатів, адекватних вимогам цифрового суспільства.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/11842
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ПФ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Цюняк О.П._Султанова Л.Ю. (Академічні студії).pdf263.61 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.