Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/11217
Назва: Державний фонд регіонального розвитку України: сучасні реалії, можливості та перспективи
Інші назви: Ukrainian State Regional Development Fund: Current Realities, Opportunities
Автори: Данилюк, Марія Миколаївна
Дмитришин, Марта Василівна
Ключові слова: регіональний розвиток
сталий розвиток
проєкти регіонального розвитку
фінансування регіонального розвитку
Дата публікації: 2021
Видавництво: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Данилюк М. М. Державний фонд регіонального розвитку України: сучасні реалії, можливості та перспективи / М. М. Данилюк, М. В. Дмитришин // Журнал Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. - 2021. - Т. 8. - № 3. - С. 17-34.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджено сучасні реалії функціонування Державного фонду регіонального розвитку, як бюджетної програми у складі Державного бюджету України. Метою дослідження є розкриття ключових особливостей функціонування Фонду в сучасних умовах, оцінка поточного стану фінансового забезпечення проєктів регіонального, виявлення основновних проблем та напрацювання можливих шляхів їх вирішення. У статті обґрунтовано важливість сталого розвитку територій як режиму функціонування регіону, що характеризується гармонійними позитивними змінами в найважливіших сферах життєдіяльності особистості, суспільства і держави з урахуванням інтересів нинішнього і майбутніх поколінь. Оцінено зміну тенденції розриву між декларованими та затвердженими обсягами фінансування проєктів регіонального розвитку за 2015-2021 роки та окреслено можливі наслідки такого розриву. На карті України відзначено обсяги та кількість проєктів регіонального розвитку в обласному й регіональному вимірі, що були профінансовані в рамках Державного фонду регіонального розвитку України у 2020 році. Підкреслено необхідність рівномірного розподілу проектного фінансування на основі нового зонування та усунення "білих плям" на карті проектів. Досліджено співвідношення кількості проєктів регіонального розвитку у розрізі населених пунктів реалізації у відповідності до їх статусу. Проведено структурний аналіз використання коштів Державного фонду регіонального розвитку України за цільовим призначенням і характером виконаних робіт; розраховано та порівняно середню вартість проєктів регіонального розвитку за категоріями та в цілому. На основі проведеного аналізу виявлено "вузькі місця" функціонування Державного фонду регіонального розвитку України на сучасному етапі та запропоновано шляхи їх вирішення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/11217
Розташовується у зібраннях:Т. 8, № 3

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
5440-Текст статті-13795-3-10-20211122.pdf1.33 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.