Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/11098
Назва: Особливості конституційно-правової відповідальності у конституційному провадженні України
Інші назви: Features Of Constitutional And Legal Responsibility In The Constitutional Proceedings Of Ukraine
Автори: Розвадовський, Володимир Іванович
Ключові слова: судове провадження
конституційне провадження
Конституційний Суд України
учасники провадження
учасники конституційного провадження
правовий статус
правовий статус учасників конституційного провадження
конституційно-правова відповідальність
конституційно-правова відповідальність учасників конституційного провадження
Дата публікації: 2020
Видавництво: ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Розвадовський В. І. Особливості конституційно-правової відповідальності у конституційному провадженні України // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України. - 2020.- №53.- С.167 - 181.
Короткий огляд (реферат): У статті автор обґрунтовує думку про те, що проблематика конституцій­но-правової відповідальності є невід’ємним складовим елементом правового статусу учасників конституційного провадження в Україні. Це, одного боку, пов’язане з правами та обов’язками учасників зазначеного виду провадження, а з іншого боку - стан реалізації заходів такої відповідальності впливатиме на ефективність самого конституційного провадження та на ступінь захисту закон­них інтересів учасників зазначеного провадження. Саме тому зазначене питання відзначається актуальністю та практичною значимістю. На переконання автора, ключовими методологічними засадами у питаннях визначення кола суб’єктів конституційно-правової відповідальності в конститу­ційному провадженні є наявність спеціального конституційно-правового стату­су. З числа учасників зазначеного провадження такий статус має лише Консти­туційний Суд України, а також його органи та судді. Іншим важливим питанням, яке пов’язане з детермінацією конституційно-правової відповідальності, є пи­тання про позитивний (перспективний) та негативний (ретроспективний) аспек­ти даного виду відповідальності у конституційному провадженні. Враховуючи вищесказане, автор відстоює думку про те, що перспективний та ретроспективний аспекти конституційно-правової відповідальності також можна поєднати і при дослідженні правового статусу учасників конституційного провадження. Він виділяє наступні аспекти: 1) позитивна та негативна консти­туційно-правова відповідальність Конституційного Суду України; 2) позитивна та негативна конституційно-правова відповідальність органів Конституційного Суду України; 3) позитивна та негативна конституційно-правова відповідаль­ність суддів Конституційного Суду України. За результатами дослідження зроблено висновки, що у законодавстві на­лежним чином відображена лише індивідуальна негативна відповідальність суддів Конституційного Суду України, а колегіальна (колективна) негативна конституційно-правова відповідальність органів Конституційного Суду України потребує додаткової регламентації. Саме тому пропонується у Закону України «Про Конституційний Суд України» передбачити окремий розділ, у якому слід системно поєднати механізми індивідуальної та колегіальної відповідальності у конституційному провадженні.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/11098
Розташовується у зібраннях:№ 53

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4545-Текст статті-10003-1-10-20201222.pdf6.13 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.