Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/10260
Назва: JĘZYK, TOŻSAMOŚĆ, RELIGIA. UKRAIŃCY I ŁEMKOWIE W GORZOWIE I OKOLICACH
Інші назви: Мова, ідентичність, релігія. Українці та лемки у Гожові та його околицях.
Автори: Ґолаховська, Е.
Ключові слова: українці
лемки
українська мова
лемківська мова
ідентичність
греко-католицька церква
православна церква
oперація «Вісла»
Дата публікації: 2018
Видавництво: ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Golachowska E. JĘZYK, TOŻSAMOŚĆ, RELIGIA. UKRAIŃCY I ŁEMKOWIE W GORZOWIE I OKOLICACH // Карпатський край. – 2018’ 1-2 (10-11). - С.189-197.
Короткий огляд (реферат): Зв’язок між релігією та національною ідентичністю в країнах Центральної та Східної Європи у ХХ столітті є відомим і добре описаним явищем. В останні роки зацікавлення дослідників зосереджується на молодих представниках різних релігійних та національних груп, які переосмислюють свою національну чи релігійну ідентифікацію шляхом самовизначення у нових обставинах (соціальних та політичних). Своєрідним фоном для цих явищ є прикордонні території та їх специфіка, яка включає: лінгвістичні контакти, багатомовність, мультикультурність, багатоетнічність й складну ідентичність мешканців. Метою статті є характеристика сучасної багатоконфесійності жертв операції «Вісла», переміщених у район Гожува Велькопольського. Ці люди та їхні нащадки є тепер віруючими римо-католицької, греко-католицької та православної церков, а у духовній сфері спілкуються польською, українською, церковнослов’янською та лемківською мовами. У статті здійснено спробу охарактеризувати відносини між релігією, мовою та ідентичністю на специфічній території, якою є Любуське воєводство, де вищеназвані релігії культивуються переміщеними мешканцями і залишаються для них важливим фактором при визначенні власної ідентичності в умовах нової багатоетнічності та мультикультурності.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/10260
Розташовується у зібраннях:Т. 1 №10-11

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
3750-Текст статті-7864-1-10-20200520.pdf379.48 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.