Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/10061
Назва: Жанр слов’янського фентезі: Володимир Арєнєв «Бісова душа, або Заклятий скарб»
Автори: Хороб, Соломія Степанівна
Ключові слова: фантастика
жанр
слов’янське фентезі
фольклор
міфологія
Дата публікації: 2016
Видавництво: Симфонія форте
Бібліографічний опис: Хороб С. С. Жанр слов’янського фентезі: Володимир Арєнєв «Бісова душа, або Заклятий скарб» // Султанівські читання: зб. статей. Івано-Франківськ, 2016. № 5. С. 210–221.
Короткий огляд (реферат): Мета. Дослідити жанр слов’янського фентезі та особливості його побутування у межах сучасної української літератури.Дослідницька методика.Здійснений аналіз опирається на філологічний метод, а також використано інтерпретаційні підходи герменевтичного (власне розуміння і тлумачення художнього тексту), компаративного (порівняння із структурними елементами фентезі в Д.Р.Р.Толкіна), порівняльно-історичного (зіставлення трансформації історичного образу Гната Голого у В.Арєнєва із творами М.Костомарова і М.Старицького) методів та міфологічного підходу (при тлумаченні потойбіччя).Результати. У статті окреслено загальний стан вивчення фантастики в Україні, а також концепції жанрового трактування фантастичних творів як зарубіжними, так і українськими науковцями. Беручи до уваги піджанр слов’янського фентезі, виявлено специфіку моделювання ірреальної дійсності, створення оригінальних персонажів із залученням фольклорних, зокрема казкових, міфологічних та історичних елементів у романі В.Арєнєва «Бісова душа, або заклятий скарб». Наукова новизна. Фантастика в українському літературознавстві –одне з найменш досліджених художніх явищ. Тому кожна наукова розвідка про жанрові різновиди фантастичної літератури саме на матеріалі сучасного національного письменства буде доповнювати і розвивати теоретичні й практичні підходи до аналізу означуваного явища. Твір В.Арєнєва «Бісова душа, або заклятий скарб» в аспекті жанрології ще не був предметом дослідження, хоч уперше його осмислювала О.Стужук.Практичне значення. Стаття може слугувати важливим інформаційним матеріалом для студентів та аспірантів-філологів і спонукати їх до використання основних положень та висновків у курсових, дипломних, магістерських та дисертаційних роботах. Окрім того, студія доповнює відоме про розвиток українського фентезі початку ХХІ ст., базуючись на художньому зразку одного із найталановитіших письменників-фантастів сучасної України.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/10061
Розташовується у зібраннях:№ 5

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
3841-Article Text-8052-1-10-20200601.pdf599.48 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.