Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/10059
Назва: Особливості поетики ранніх поем Валер’яна Поліщука
Автори: Омельчук, Олеся Романівна
Ключові слова: поема
тематична поліцентричність
матерія
«лінія»
«крапка»
Дата публікації: 2016
Видавництво: Симфонія форте
Бібліографічний опис: Омельчук О. Р. Особливості поетики ранніх поем Валер’яна Поліщука // Султанівські читання: зб. статей. Івано-Франківськ, 2016. № 5. С. 191–199.
Короткий огляд (реферат): В основі статті лежить порівняльний аналіз ранніх поем Валер’яна Поліщука, покликаний розкрити естетичну, формальну і специфічну онтологічну картину світу, репрезентовану творами письменника. Показано, що ранні Поліщукові поеми побудовані на однакових принципах тематизації та організації художнього матеріалу. Особливістю поетики цих творів є їхня тематична поліцентричність, однотиповість поетичних образів і концептів, єдина світоглядна основа. Авторка статті приходить до висновку, що : 1) ранні поеми митця показують процес зародження та кристалізації концептуальних поетичних компонентів, які розвиватимуться у його пізнішій творчості; 2) попри еклектизм, схематизм, описовість, ранні поеми Поліщука містять і внутрішній семантичний рівень, закодований у системі оригінальних різнорівневих образів; 3) найбільш художньо вивершеними у поемах Поліщука є фрагменти із описами природи. Щодо двох інших тематичних сегментів (онтологічні візії та політичні сюжети) ці фрагменти можуть сприйматися і як автономні, і як взаємозалежні; 4) у запропонованій інтерпретації творчість Поліщука демонструє єдність його художніх і теоретичних позицій, зумовлену матеріалістичним трактування світу, яке вплинуло на відповідні «геометричні», «біологічні», «тілесні» смисли, закладені у Поліщукових текстах.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/10059
Розташовується у зібраннях:№ 5

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
3839-Article Text-8048-1-10-20200601.pdf543.36 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.